MENU
klinika

37-vjeçari i plagosur dërgohet në Tiranë

Aksident në Skrapar, automjeti bie nga Ura e Blëzeckës

18.10.2020 - 14:39

Një aksident ka ndodhur në aksin Skrapar – Prishtë teksa automjeti ka dalë nga rruga dhe ka rënë në urë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur saktësisht në Urën e Blëzeckës teksa një 37-vjeçar me emrin Alban Hasanllari ka mbetur i plagosur dhe është dërguar në gjendje të rëndë në Tiranë.

Policia është në vendin e ngjarjes dhe po heton arsyet që çuan automjetin të dalë nga rruga dhe të bjerë nga 100 metra lartësi e urës direkt dhe në lumë.

Paraprakisht dyshohet të jetë shpejtësia e lartë e automjetit.