MENU
klinika

Kampionia e notit Federica Pellegrini

“Kam shpatulla të gjera, por bllokimi i ri më pensionon”

24.10.2020 - 09:56

Notarja e famshme Federica Pellegrini e ka të vështirë pasi doli pozitive për Covid-19 dhe zbuloi se nëna e saj ishte gjithashtu e sëmurë. Por është mbi të gjitha mundësia e një bllokimi të ri global që e frikëson atë.

“Nëse ka një bllokim tjetër, unë do të ndërpres notin. Unë kam shpatulla të gjera, por unë e di se çfarë po them. Olimpiada me një bllokim të ri do të anulohet dhe unë nuk do të notoj më për tre vjet”, – u shpreh Pellegrini tek emisioni “Fatto Quotidiano”.

“Si u infektova? Të Mërkurën unë notova dhe ndjeva këmbët e mia të lënduara, pasdite kisha një dhimbje të fytit. Të enjten bëra tamponin molekular dhe u testova pozitivisht. Fundjavën isha në Romë në garë dhe ishim shumë të kontrolluar. Udhëtova me tren, shkova në hotel. Nuk shkova për darkë me njerëz”, – tha ajo.

Për kanë shpërthyer polemikat në rrjetet sociale për shkak të faktit se, si pozitive, ajo shoqëroi nënën e saj për të fshirë: “Një person normal pas kësaj furtune ndoshta do të ishte tërhequr nga mediat sociale. Në vend të kësaj vendosa ndryshe. Nëna ime është më mirë, ne jemi akoma duke pritur rezultatin e tamponit. Përtej kësaj, nëna ime sduhej futur në këtë kaos mediatik.”

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kampionia olimpike dhuron 72 mijë euro

Notarja shet sendet e saj, të ardhurat për spitalin