MENU
klinika

Mes tyre edhe dy mësues/ Emrat

Konfirmohen 13 raste të reja me Covid në Elbasan

14.10.2020 - 13:21

Konfirmohen 13 raste të reja me koronavirus në Elbasan. Mes të infektuarve janë edhe dy mësues të shkollave 9-vjeçare, njëri në shkollën “Bardhyl Popa” dhe tjetri te “Arben Paralloi”.

Në raportimin e një ditë më parë Ministria e Shëndetësisë njoftoi për 182 raste të reja pozitive në shkallë venbdi dhe 5 viktima.

Ndërkohë në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 244 pacientë, 13 në terapi intensive nga të cilët 4 pacientë janë të intubuar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Situata rëndohet dhe në Durrës

COVID-19 kyç zyrat e arsimit në Elbasan