MENU
klinika

Perej dy ditësh me simptoma

Kryebashkiaku i Dropullit rezulton pozitiv me Covid

26.10.2020 - 09:34

Kryebashkiaku i Dropullit, Dhimitër Toli është infektuar me Covid.

Lajmin e ka bërë me dije vetë ai përmes një postimi në rrjete sociale, ku shkruan se ka patur simptomat e para që dy ditë më parë.

Të nderuar bashkëqytetarë. Vetëm pak minuta më parë më informuan se jam pozitiv me koronavirus dhe kam qenë në izolim , unë dhe familja ime, që nga dje kisha simptomat e para“, shkruan ai.

Sa i përket punës në bashki thekson se nesër nuk do të funksionojë pasi do të bëhet desinfektimi.

Nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi dezinsektimi do të bëhet në të gjitha zonat, duke vëzhguar gjithmonë masat e nevojshme mbrojtëse. Do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për sa kohë që kam nevojë nga shtëpia. Ju uroj shëndet dhe vëmendje maksimale“, shkruan ai.

1603660921_ffffff.jpg

Be.K./Shqiptarja.com

Nga ryshfeti te trukimi i ndeshjes

Si u zbulua nga përgjimet prokurori i Sarandës

Bëhet fjalë për 82 440 285 lekë të reja

Gjykata e Posaçme konfiskon pasuritë e Moisi Habilajt

Refuzoi sërish ballafaqimin me këshilltarët

Dritan Leli zhvillon mbledhjen online!