MENU
klinika

Ndryshon formati

Kupa e Shqipërisë, të dielën me tek ndeshje

29.10.2020 - 17:40

Departamenti i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit, menjëherë pas vendosjes së datës së fillimit të Kupës së Shqipërisë, bën të ditur skemën dhe rregulloren e saj për këtë edicion.

Ndeshjet e Kupës së Shqipërisë turi i 1/16 do të zhvillohet ditën e diel me datë 01/11/2020 ora 13:30. Për të përcaktuar ekipin pritës dhe udhëtues të turit 1/4 & 1/2 do të hidhet short i lirë.

Ndryshe nga vitet e kaluara, të ndikuar edhe nga bojkoti dy mujor i futbollit, FSHF ka menduar të shkurtojë numrin e ndeshjeve të Kupës së Shqipërisë, ku skuadrat favorite duhet të bëjnë kujdes sepse nuk kanë mundësi përmbysje në ndeshje kthimi.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN