MENU
klinika

Parashikimi

Moti për ditën e premte, 30 tetor 2020

30.10.2020 - 06:00

Moti parashikohet i kthjellët deri në orët e mesditës dhe më pas shtim gradual vranësirash mesatare deri dhe të dendura.

Prej orëve të pasdites në zonën e jugperëndimit reshje do të ketë reshje shiu të herë pas hershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash. Më pas reshjet e herë pas hershme dhe të dobta shtrihen në pjesën më të madhe të territorit.

Mjegull e mjegullinë në mëngjes dhe në mbrëmje përgjatë luginave dhe në bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-5m/s, në bregdet deri 8m/sek.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2 ballë.

Si do ndahen deputetët në të ‘sigurtë’ apo me kandidatë

Zgjedhorja/ PS dhe PD me dy palë lista në zgjedhjet e 2025!

Si do regjistrohen emigrantët dhe do të votohet me postë

PS dhe PD bien dakord për votën e Diasporës!

Përpiqet të kursejë për ‘transformimin’

BBC, shkurton 500 vende pune!