MENU
klinika

U nis për trajtim në Turqi

Ndërron jetë nga COVID-19 mjeku i njohur në Kukës

20.10.2020 - 12:00

Ndërron jetë nga COVID 19 mjeku i njohur në Kukës Astrit Haziri. Ai shërbente si mjek familjeje në spitalin e Kukësit dhe ka ndërruar jetë në Turqi.

Mjeku kuksian ishte nisur drejt Turqisë për kurim pas përkeqësimit të gjendjes shëndetësore, ndërsa nuk ka mundur të fitojë betejnë me virusin COVID-19.

“Zoti të past qu në xhehnet bab”, shkruan djali i mjekut të ndjerë Astrit Haziri, ndërsa të shumtë janë mesazhet nga qytetarë dhe njerëz që kanë marrë shërbim dhe e njihnin atë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese

I infektuar me COVID-19, ndërron jetë një tjetër mjek i njohur