MENU
klinika

Notarja e famshme

Pellegrini del nga karantina: Jam negative!

29.10.2020 - 16:02

Pas 11 ditësh karantinë, një përvojë e hidhur e thënë çdo ditë përmes profilit të saj në Instagram, Federica Pellegrini mund të marrë frymë lehtësimi, sepse makthi i koronavirusit përfundimisht ka mbaruar. Kampionia e notit njoftoi në rrjetet sociale se ishte negative.

“Përshëndetje Maria, unë do të dal! Dhe këtë herë për të vërtetë! NEGATIVAAAAA” – postimi shoqëruar nga një seri emotion lumturie. Të mërkurën kampionia italiane e notit nuk e fshehu zhgënjimin e saj për një situatë të vështirë, veçanërisht nga pikëpamja psikologjike. Fede do të jetë në gjendje të kthehet në pishinë për t’u përgatitur për Lojërat Olimpike të Tokios.

Por mesazhi i disa ditëve më parë ka vënë në dyshim të ardhmen. “Nëse ka një bllokim tjetër, do të ndërpres notin. Unë kam shpatulla të gjera, por unë e di se çfarë po them. Olimpiada me një bllokim të ri do të anulohet dhe unë nuk do të notoj më për tre vjet në Lojërat e vitit 2024”, – u shpreh Pellegrini në lidhje direkte me emisionin televiziv “Fatto Quotidiano”.

 

View this post on Instagram

 

Ciao Maria io esco!!!! E questa volta per davvero!!!???NEGATIVAAAAA?????????????????

A post shared by Federica Pellegrini (@kikkafede88) on

Janë shumë sportistë në mbarë botën në perëndim e sipër, ndaj dhe Lojërat Olimpike të Tokyos shihen si mbyllja më e mirë e karrierës. Por nëse pandemia nuk ndalet, gjithë ëndërrat e tyre do të ndërpriteshin në mes.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kampionia olimpike dhuron 72 mijë euro

Notarja shet sendet e saj, të ardhurat për spitalin