MENU
klinika

Thaçi uron 30 vjetorin e ribashkimit të gjermanëve

“Ribashkimi i Gjermanisë vendosi themelet e Evropës së bashkuar”

03.10.2020 - 11:46

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se ribashkimi i Gjermanisë 30 vjet më parë vendosi themelet e Evropës së bashkuar.

“Kosova me krenari ndan vlerat e unitetit, lirisë dhe demokracisë me aleatët e saj evropianë dhe mbetet e përkushtuar për kultivimin e mëtejmë të këtyre vlerave në funksion të garantimit të paqes, stabilitetit dhe prosperitetit për çdo qytetar”.

“Herzlichen Glückwunsch Deutschland!”, ka shkruar Thaçi në rrjetin social Facebook.