MENU
klinika

PD bën kërkesën urgjente

“SPAK duhet të zgjohet nga gjumi”

18.10.2020 - 15:59

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas incidentit në landfillin e Sharrës, ku Belind Këlliçi dhe Ina Zhupa u konfrontuan me punonjësit në këtë landfill.

Ai kërkon nga SPAK të nisin hetimet.

  • Reagimi i plotë

Ngjarja e sotme në Sharrë, ku Edi Rama dhe Erjon Veliaj nxorrën punonjësit për të penguar opozitën të tregojë me fakte të verteteën e vjedhjes së miliona eurove në landfill është dëshmia më qartë e aferës së tmerrshme korruptive që duan të fshehin.

Mafia e plehrave përdori sot punonjësit që janë për bukën e gojës për te fshehur te verteten, qe ne ate vend po vidhen parate e shqiptareve.

Ashtu sic bene me ngjarjen e tmerrshme ku humbi jeten Ardit Gjoklaj, ngjarje per te cilen Erjon Veliaj duhet te ishte para drejtesise, edhe sot ata po mundohen te pengojne te verteten duke paguar e shantazhuar mediat qe te heshtin dhe duke perdorur punonjesit per te penguar publikimin e fakteve.

Drejtesia duhet te veproje pa humbur kohe. SPAK duhet te zgjohet nga gjumi dhe ti tregoje shqiptareve se eshte i pavarur nga qeveria.