MENU
klinika

Me rastin e 28 Nëntorit

Busti i Skënderbeut vendoset në oborrin e Katedrales së Prizrenit

28.11.2020 - 13:46

Në oborrin e Katedrales “Zojës Ndihmëtare” në Prizren është është inauguruar busti i Gjergj Kastriotit “Skënderbeut”.

Në ceremoninë e inaugurimit ka marrë pjesë, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe Ipeshkvi Dodë Gjergji.

Ky bust është inauguruar në ditën kur festohet 28 Nëntori, Dita e Flamurit Kuq e Zi, përvjetorin e daljes në skenë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe Ditëlindjen e Komandantit legjendar “Adem Jashari”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN