MENU
klinika

Vuçiç i frikësohet fitores së Biden

“Do ishte më e lehtë për Serbinë, nëse rizgjidhet Trump”

02.11.2020 - 20:30

Në një konferencë për shtyp në Beograd, ai tha se zgjedhjet amerikane mbeten të rëndësishme për Serbinë, ku sipas tij favorit është kandidati demokrat Joe Biden, me të cilin, siç thotë ai, ka marrëdhënie korrekte, por politika e Biden nuk ishte në favor të Serbisë.

“Politika e tij nuk do të jetë në favor të Serbisë dhe kjo nuk ka asnjë lidhje me marrëdhëniet e mira personale, ne duhet ta dimë atë”, tha Vuçiç, raporton Tanjug.

Ai deklaroi se nuk mendonte se fitorja e Trump ishte “krejtësisht e lehtë”, por që nuk ishte e pamundur dhe se do të ishte “diçka më e mirë” për Serbinë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Krijimi i Asociacionit pas njohjes së Kosovës

Vuçiç: I papranueshëm arsyetimi i Prishtinës