MENU
klinika

Armiku i grave dhe vajzave!

Dy mënyra për të luftuar celulitin

21.11.2020 - 11:23
Celuliti është “armiku” për shumicën e grave, veçanërisht në verë kur vishni rroba banje ose pantallona të shkurtra.
 
E vërteta është se “armët” kundër celulitit janë ushqimi, hidratimi dhe ushtrimet e duhura. Megjithatë, ka armë të tjera për ta luftuar atë, përveç kremrave.
 
Këtu janë dy truket e thjeshta për t’ju ndihmuar:
 
Bëni një masazh të mirë kofshëve tuaja
 
Masazhi përmirëson qarkullimin e gjakut dhe përmirëson cilësinë e lëkurës. Gjatë dushit, sigurohuni që të aplikoni një pastrim trupi me lëvizje të forta anësore, mbrapa dhe përpara në të gjithë trupin tuaj. Pasi të keni mbaruar dushin, përdorni një vaj trupi dhe aplikojeni atë me lëvizje të ngadalta dhe rrethore në kofshët tuaja.
 
Përfshini ushtrimet në rutinën tuaj ditore
 
Për ta bërë celulitin më pak të dukshëm, duhet të zgjidhni një lloj ushtrimi që do t’ju ndihmojë të digjni shumë kalori dhe të aktivizoni metabolizmin tuaj në maksimum. Ushtrimet e thella janë një nga më të mira që ju mund të përfshijnë në rutinën tuaj të përditshme për të parë rezultate të menjëhershme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN