MENU
klinika

Lidhur me lajmin për një vaksinë të tretë

Kreu i OBSH: Shpresë në fund të tunelit pas lajmeve për vaksinën e fundit

23.11.2020 - 19:25

Lajmi për një vaksinë të tretë premtuese kundër COVID-19 po jep terren për shpresë, u shpreh sot Drejtori i Përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus.

“Me lajmet e fundit pozitive nga provat e vaksinave, drita në fund të këtij tuneli të gjatë dhe të errët po rritet edhe më shumë”, tha Ghebreyesus në një konferencë për shtyp.

“Tani ekziston një rrezik real që më të varfërit dhe më të prekshmit të mos kenë qasje të drejtë në vaksina”, paralajmëroi ai.

Tedros u kërkoi qeverive të sigurohen që çdo vend të marrë vaksinat dhe i mirëpriti deklaratat në atë drejtim nga G20.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Nuk mund ta mposhtim COVID-19 të ndarë"

Trump gati të ikë nga organizata, përlotet kreu i OBSH


Nga Skënder Minxhozi

Berishizmi në katedër

"Logjika kush vjen i pari, i shërbehet në fillim funksionon vetëm te kasapi, jo në…"

Mbretëria e Bashkuar dhe BE përplasen për vaksinën ‘AstraZeneca’

"Pipero u infektua se organizmi s’ka antitrupa pas..."

Mutacioni i Covid, Bino: Tek ne nuk ka deri tani!

Analizohen 3 mijë mostra të Covid-19

Rritja e infektimeve tek moshat e reja në Shqipëri