MENU
klinika

Video

Kur Maradona dhe Messi luajtën bashkë…

26.11.2020 - 17:22

Që Diego Armando Maradona ka drejtuar Lionel Messin, kjo dihet botërisht, pasi legjenda e futbollit mori drejtimin e Agjentinës në vitin 2008 dhe në vitin 2010 e la pas eliminimit nga Botërori në Afrikën e Jugut.

Por Diego dhe Leao kanë luajtur bashkë në shfaqje në Argjentinë. Një video e vjetër kujton kur dy lojtarët luanin futboll tenis në të njëjtin ekip. Ja dy numrat 10 që mposhtin pa probleme Dady dhe Tevez.

Po si do të kishte qenë ai ekip nëse në fushë do të kishte pasur Maradonën dhe Messin njëherësh. E vështirë ta thuash, por një gjë do të ishte e garantuar: spektakli dhe gola.