MENU
klinika

“Trafik droge dhe prostitucion”

Kush janë 4 personat që duhet të deklarojnë pasurinë?

10.11.2020 - 14:26

Operacionit Forca e Ligjit ka zbarkuar në Berat duke i kërkuar llogari për pasurinë 4 të dënuarve. Personat akuzohen për trafik droge dhe shfrytëzim prostitucionit. Të dënuarit janë Blerim Vrapi, Agron Bardhoshi, Rexhep Spata dhe Lorenc Hoxha (Kanani).

Njoftimi i policisë

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

-Blerim Vrapi banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;
-Agron Bardhoshi, banues në Berat, i dënuar për veprën penale “Shfrytëzimi i Prostitucionit”;
-Rexhep Spata banues në Berat, i dënuar në Finlandë për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”;
-Lorenc Hoxha (Kanani). banues në Berat, i dënuar në Zvicër për veprën penale “Trafikimi i narkotikëve”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Shqipëria gati për amnisti të përgjithshme

“Deklaroni asetet, paratë në bankë”

Kush është në shënjestër?

“Forca e Ligjit” zbarkon edhe në Shkodër