MENU
klinika

Një urim nga 20 vende të botës!

Mesazhi nga ushtarakët shqiptarë dhe aleatët në 108-vjetorin e pavarësisë

28.11.2020 - 10:43

Një urim për Ditën e Pavarësisë dhe të Flamurit nga 20 vende të botës Shqipëria ka misionet dhe përfaqësitë e saj nga efektivët e Forcave të Armatosura. Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka publikuar urimin e ushtarakëve shqiptarë por dhe ushtarakëve të vendeve aleate të NATO-s në 108-vjetorin e pavarësisë.

“108 vite pas shpalljes së pavarësisë, flamuri ynë ?? valëvitet në çdo cep të botës përmes heronjve tanë nën uniformë, të cilët qëndrojnë krenarë krah përfaqësuesve të vendeve aleate, në çdo mision të NATO, BE & OKB”, shkruan ministrja Xhaçka.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Ismail Qemali dhe flamuri në gjysmë shtizë

Ja si zgjedh kryeministri Rama të urojë në Ditën e Pavarësisë