MENU
klinika

Foto-lajm

Para Vlorës, Flamuri i Pavarësisë u valëvit… ku?

27.11.2020 - 15:18

       Pak orë, na ndajnë nga festa e madhe e pavarësisë së Shqipërisë. 

Teksa qyteti i flamurit, Vlora, mblodhi delegatë dhe atdhedashës për ditën e madhe, të shumëpritur,  ishte Elbasani që më 25 nëntor 1912, i parapriu ngjarjes së shekullit, për mbarë shqiptarët në botë.