MENU
klinika

“Më në fund ka dritë në fund të tunelit..."

Von der Leyen: Qytetarët e parë të BE-së mund të vaksinohen para…

25.11.2020 - 11:14

Komisioni Europian tani ka siguruar kontrata me gjashtë kompani. Qytetarët e parë evropianë mund të jenë vaksinuar tashmë para fundit të dhjetorit”.  Kështu ka deklaruar Presidentja e KE, Ursula von der Leyen.

“Më në fund ka dritë në fund të tunelit,” tha  ajo, ndërsa foli në Parlamentin Europian.

Më tej, Ursula von der Leyen shtoi se vaksinat janë shumë të rëndësishme dhe se shtetet anëtare duhet të përgatiten që tani.

Shtetet anëtare duhet të përgatiten logjikisht për marrjen e qindra miliona dozave. Sepse kjo është bileta jonë si mënyra e vetme për të dalë nga pandemia,” tha ajo.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN