MENU
klinika

Konfirmimi nga Ministria e Jashtme

Vuçiç kërkon leje që të vizitojë sot Kosovën

21.11.2020 - 11:40

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, të enjten ka dërguar kërkesë në institucionet e Republikës së Kosovës për të realizuar një vizitë në Kosovë.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës.

Përveç presidentit të Serbisë, leje për të vizituar Kosovën kanë kërkuar edhe shefi i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën”, Petar Petkoviç, ministri i Punëve të Brendshme, Aleksander Vulin, dhe Marko Gjuriç.

“Të enjten kanë kërkuar leje për vizitë, Petkoviç, Vuçiç, Vulin dhe Gjuriç”, kanë konfirmuar nga Ministria e Punëve të Jashtme.

Megjithatë nga kjo ministri thonë se nuk do t’iu japin leje për të vizituar Republikën e Kosovës.

Një kërkesë e tillë kreut të Serbisë për vizitë në Kosovë vjen pas gjetjes së një varreze masive në Serbi ku dyshohet se janë trupat e shqiptarëve të Kosovës të vrarë nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit në luftën e fundit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN"Ky është vetëm fillimi i një faze të re"

I dhuroi tanke, Vuçiç falënderon Rusinë

Nuk u krijua si “ndërmarrje kriminale”!

UÇK-ja u krijua për të mbrojtur popullin shqiptar të Kosovës

''Shqipëria dhe Kosova faktor stabiliteti në rajon''

Vjosa Osmani: 28 Nëntori, ditë krenarie për çdo shqiptar

Institucionet firmosin qëndrimin e përbashkët

Lufta e UÇK-së bashkon tre shtete