MENU
klinika

Nga lëkura e pastër deri tek humbja e peshës

4 ide si të merrni më të mirën nga uji detoks

04.12.2020 - 10:11

Të pirit ujë sa më shumë ju ndihmon të pastroni trupin, të nxirrni jashtë toksinat e dëmshme, ju jep energji dhe madje ju ndihmon të humbni në peshë.

Më poshtë po ju tregojmë 4 kombinime efikase për qëllime të ndryshme:

Për një lëkurë më të pastër mjafton të kombinoni:
Kastravec+1/2 limon+gjethe menteje+ 1 gotë ujë

Në rast të fryrjes së stomakut:
Disa feta kastravec+1/2 limon+gjethe menteje+xhenxhefil+1 gotë ujë

Për përshpejtim të metabolizmit
1 mollë+2 shkopinj kanelle+ 1 gotë ujë

Për humbje peshe
Disa feta kastravec+disa feta portokall+ 1 gotë ujë

Në të gjitha rastet duhet t’i bashkoni përbërësit së bashku në gotë dhe i lini gjithë natën të qendrojnë, për ta pirë mëngjesin e nesërm!/neps.al