MENU
klinika

Prej disa ditësh në spital!

COVID-19 i merr jetën një tjetër mjeku në Elbasan

27.12.2020 - 11:41

Një tjetër mjek në qytetin e Elbasanit ka humbur jetën nga koronavirusi.

Dr. Sali Baco neuropsikiatër, prej disa ditësh ishte shtruar te Covid 2.

Baco u diplomua në vitin 1969,  në vitin 1972 deri në vitin ishte 1985 Shef Pavioni.

Në vitin 1985 emërohet drejtor i Spitalit Psikiatrik, ndërsa në vitin 1992 deri në vitin 1995 Drejtor i Shëndetit Publik. Po ashtu nga viti 1998 ka qenë në pozicion, nëndrejtor i Spitalit Rajonal dhe njëkohësisht shef i Poliklinikës deri në vitin 2005. Për më vazhduar më pas si mjek në qytetin e Elbasanit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN