MENU
klinika

Prej një javë i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”

Ish-rektori i Universitetit të Elbasanit humb betejën me Covid!

11.12.2020 - 12:18

Profesori dhe ish-rektori i Universitetit të Elbasanit, Jani Dode e ka humbur betejën me Covid. Mësohet se Dede kshte rreth një javë i prekur me koronavirus dhe ishte shtruar në spitalin Covid2. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja.

“Me trishtim mora lajmin se Profesori Jani Dode u nda nga jeta në betejën me COVID-19.

Një personalitet i rrallë dhe mendje e ndritur do t’i mungojë auditoreve të Universitetit “Aleksandër Xhuvani”. Elbasani po humb një figurë të shquar akademike, shoqëria qytetarin model dhe familja prindin e pëkushtuar.

U prehsh ne paqe Profesor Jani!

Ngushellime të ndjera të afërmve dhe familjes!”, thotë Llatja

Si shndërrohet në skemë korrupsioni vendngjarja

Aksidentet rrugore/ 10 mijë viktima në 3 dekadat e fundit

Njëri dyshohet se mori 10 mln lekë nga kriminele

Dy ish-zyrtarë të policisë së Elbasanit në “lupën” e SPAK

Reshje shiu në të gjithë vendin

ARRSH tregon akset problematike

“Foltorja” sot do të ndalet në Elbasan

Berisha thirrje demokratëve: Vetëm të bashkuar fitojmë!