MENU
klinika

Përhapje masive në fshatra

Nisin testet e shpejta të Covid në Peqin

21.12.2020 - 11:35

Elbasani është  një ndër qarqet me numrin më të lartë të të infektuarve me Covid në  vendin tonë.

Raporohet se këtë të hënë ka nisur aplikimi i testimeve të shpejta në Peqin, ku gjatë orëve të para të ditës janë marrë 16 tamponë nga të cilët 4 janë konfirmuar pozitiv.

Ndër të tjera gazetari bën me dije se një pjesë e madhe e banorëve të fshatrave në këtë qark nuk e kryejnë tamponin, dhe është vetëm konsulta me mjekët që bën që ato të konfirmohen pozitiv dhe të kurohen për Covid 19.

Ndërkohë në qarkun e Elbasanit prej kohësh përhapja ka qenë problematike, pasi rastet kanë qenë të shumta dhe sipas mjekëve infektimet nuk janë të vendosura në statistika për shkak se një pjesë nuk kanë kryer tamponin.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


I dedikoi gjithë jetën arsimit!

Ndërron jetë nga Covid-19, mësuesi nga Elbasani


Si shndërrohet në skemë korrupsioni vendngjarja

Aksidentet rrugore/ 10 mijë viktima në 3 dekadat e fundit

Njëri dyshohet se mori 10 mln lekë nga kriminele

Dy ish-zyrtarë të policisë së Elbasanit në “lupën” e SPAK

Reshje shiu në të gjithë vendin

ARRSH tregon akset problematike

“Foltorja” sot do të ndalet në Elbasan

Berisha thirrje demokratëve: Vetëm të bashkuar fitojmë!