MENU
klinika

“I papranueshëm diferencimi që BE i bëri Ballkanit”

Rama: Kemi rënë dakord me Pfizer për të nisur…

30.12.2020 - 16:37

Kryeministri Edi Rama njofton se Shqipëria ka dakordësuar marrëveshjen me kompaninë Pfizer për të nisur vaksinimin në janar 2021.

Postimi i plotë:

Në kushtet skajshmërisht të vështira si pasojë e kërkesës globale marramendëse dhe sasisë ende tejet të vogël të prodhimit, kemi dakordësuar në parim pas kontaktesh intensive nga të katër anët, tekstin e marrëveshjes me Pfizer për të nisur vaksinimin në janar! I papranueshëm moralisht, polikisht, logjikisht diferencimi që BE-ja i bëri Ballkanit po ia dolëm sidoqoftë me diplomaci e me këmbëngulje të mos mbetemi mbrapa askujt. Dhe nuk do të ndalemi deri në sigurimin e dozës së fundit. Fjalët mbrapsht atyre që vazhduan me sharje e akuza!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Flet mjeku gjerman: Ja e vetmja gjë që duhet të bëjmë!

A mund të jetë vala e dytë më e keqe se e para?