MENU
klinika

Moti i keq

Shi dhe erë në Peqin, ndërpritet energjia elektrike

09.12.2020 - 13:42

Moti i keq që ka përfshirë Peqinin gjatë orëve të fundit ka sjellë ndërpreje të energjisë elektrike në disa zona.

Gazetari Aldo Kozarjo bën me dije se si pasojë e motit të keq është shënuar një defekt në linjën e shpërndarjes së energjisë elektrike në këtë qytet duke lënë pa energji elektrike 7000 abonentë.

Ndërkohë burimet konfirmojnë se aktualisht një grup i specializuar po punon për riparimin e defektit,dhe energji pritet të mungojë për disa orë në këtë rreth.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Probleme shfaq kilometri 9 dhe 12

Dardha përfshihet përsëri nga reshjet e borës