MENU
klinika

Tre kandidatë janë gati

Abramovich nuk duron, shkarkon trajnerin Lampard

25.01.2021 - 12:56

Chelsea njoftoi zyrtarisht se ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard. Sipas klubit londinez, asnjëherë nuk mund të jetë një kohë e mirë për t’u ndarë me një legjendë si Frank, por pas një diskutimi dhe shqyrtimi të gjatë u vendos që një ndryshim nevojitet tani.

“Ky ishte një vendim shumë i vështirë për klubin, jo më pak për mua, sepse unë kam një marrëdhënie personale të shkëlqyeshme me Frank dhe kam respektin më të madh për të.

Ai është një njeri me integritet të madh dhe ka etikën më të lartë të punës. Sidoqoftë, në rrethanat aktuale ne besojmë se është më mirë të ndërrojmë stafin.

Në emër të të gjithëve në klub, bordit dhe personalisht, unë do të doja të falënderoja Frank për punën e tij dhe t’i uroj atij çdo sukses në të ardhmen. Ai është një ikonë e rëndësishme e këtij klubi të shkëlqyeshëm dhe statusi i tij këtu mbetet i tillë. Ai gjithmonë do të jetë mirëpritur ngrohtësisht përsëri në Stamford Bridge” – deklaroi presidenti Abramovich.

Në stolin e Bluve të Londrës kandidatë janë trajnerët gjermanë. I pari është Tuchel, që u shkarkua nga PSG. Ndërsa pëlqehet edhe Ragnick. I treti në listë është Nagelsmann, por ky së pari duhet të shkëputet nga Leipzig.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN