MENU
klinika

Reshjet e shiut shkaktojnë probleme

Bllokohet rruga Peshkopi-Kukës!

26.01.2021 - 09:43

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme në Qarkun e Dibrës.

Mësohet se si pasojë e tyre ka pasur disa rrëshqitje dherash, ndërsa raportohet se rruga Peshkopi-Kukës është bllokuar.

Raportohet se rrëshqitja e dherave dhe gurëve raportohet të ketë ndodhur në vendin e quajtur ‘Shumak’.

Nga bllokimi i kësaj rruge janë izoluar 20 fshatra, në njësinë Sllove dhe në kalanë e Dodës. Po ashtu raportohet se shumë zona janë pa energji elektrike që prej natës së mbrëmshme.

"E fortë jam për vitet që kam"

103-vjeçarja nga Shkodra bën vaksinën

Shkon për mjekim të specializuar në Itali

Infektohet me Covid-19 Arqipeshkvi i Shkodrës

"Projekti do të përmirësojë kushtet e jetesës"

Rikualifikim urban në qytetin e Kukësit