MENU
klinika

Ndërhyn ushtria

Masivi shkëmbor shkëputet nga mali dhe bllokon rrugën në Vlorë

23.01.2021 - 12:45

Një masiv shkëmbor është shkëputur nga mali dhe ka bllokuar rrugën Bashaj-Vërmik në Vlorë.

Nga gurët, po ashtu është dëmtuar edhe një stan me bagëti.

Prefekti i Qarkut, Flamur Mamaj, ka shkuar në vendngjarje, ndërsa është dashur ndërhyrja e ushtrisë për të bërë të mundur hapjen e rrugës.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Erë e fortë e dallgë

Pezullohet lundrimi në Vlorë