MENU
klinika

Ulet fluksi në pikat kufitare

Sa shtetas hynë dhe dolën në Kapshticë dhe Qafë-Thanë

04.01.2021 - 10:10

Me mbarimin e festave të fundvitit, ka rënë dhe fluksi i hyrje-daljeve në pikat kufitare të vendit tonë. Gjatë 24 orëve të fundit në Kapshticë, kanë hyrë 129 shtetas dhe 38 mjete.

Ndërkohë, mësohet se në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës kanë hyrë 2403 shtetas dhe kanë dalë 1975 shtetas. Kujtojmë se shteti grek ka forcuar sërish masat anti-covid, ndërsa do të jetë e izoluar deri në 11 janar.

Deri më tani emigrantët shqiptarë që kanë hyrë deri më tani në shtetin grek kanë kaluar vetëm në rastet kur tamponi ka rezultuar negativ.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN