MENU
klinika

Shkundet Pogradeci dhe Elbasani

Sërish lëkundje tërmeti në vend

20.01.2021 - 08:07

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në Pogradec dhe Elbasan. Sipas EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 4.4 ballë i shkallës Rihter.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 km, ndërsa epiqendra rreth 22 km në perëndim të Pogradecit. Dridhjet e tokës u ndjenë edhe në qytetin e Elbasanit, rreth 32 km në drejtim jug-lindje.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN