MENU
klinika

Merret i pandehur Redjan Rraja

SPAK mbyll hetimet për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji

08.01.2021 - 11:38

Prokuroria e Posaçme ka përfunduar hetimet për atentatin ndaj prokurorin Arjan Ndoji, që u bë më 1 nëntor të 2019 në Shkozet të Durrësit.

Gazetarja Klodiana Lala raporton se në përfundim të hetimeve SPAK ka marrë të pandehur Redjan Rrajën dhe Arjol Halilajn.

Dy të pandehurve do iu komunikohet akuza ditën e hënë, ndërsa akuzohen si bashkëpunëtorë në atentatin ndaj prokurorit.

Më 1 nëntor 2019 një atentat iu bë prokurorit të Durrësit Arjan Ndoja dhe Pëllumb Muharremit apo Rrumi i Shijakut i dyshuar si ipërfshirë në aktivitete kriminale, kurse viktimë mbeti shoferi i prokurorit, Andi Maloku.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Mes tyre edhe zyrtarë të lartë policie. Çfarë u zbulua nga përgjimet?

EMRAT/ SPAK lëshon 23 urdhër arreste për kultivim droge


“U përjashtuam nga aksesi në autostradën Thumanë -Kashar”

Banorët protestë: Po falimentojnë bizneset

“Daily Mail” shkruan për rivierën shqiptare

“Destinacion me plazhe të bruzta dhe ushqim të shijshëm“

Policia vendos gjoba “të majme”

Siguria në plazhe, bllokohen 40 mjete lundruese

Ka projekte edhe në Serbi dhe Bjellorusi

Sheiku arab Alabbar rrit çmimet e ndërtimit në Durrës