MENU
klinika

"Po kryhet transplanti i zëmrës së qytetit"

Tërmeti i 26 nëntorit/ Rama publikon video nga kantieri i Laçit

26.01.2021 - 09:47

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në profilin e tij në Facebook nga kantieri i ndërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në qytetin e Laçit.

Ai shkruan se këtu po kryhet transplanti i zemrës së qytetit falë bashkëpunimit mes qeverisë shqiptare dhe asaj turke për ndërtimin e blloqeve të banimit.

“Mirëmëngjes dhe me Rilindjen e Laçit, ku po kryhet transplanti i zemrës së qytetit, falë një sërë projektesh nga një bllok i ri banesash me mbështetjen e qeverisë turke, tek blloku tjetër i banesave të reja, rikonstruksioni i banesave ekzistuese, shkollat e reja, spitali i ri, bashkia e re, si edhe infrastruktura e re nëntokësore e qytetit me financim të qeverisë shqiptare, ju uroj një ditë të mbarë” – shkruan Rama.

 

"E fortë jam për vitet që kam"

103-vjeçarja nga Shkodra bën vaksinën

Shkon për mjekim të specializuar në Itali

Infektohet me Covid-19 Arqipeshkvi i Shkodrës

"Projekti do të përmirësojë kushtet e jetesës"

Rikualifikim urban në qytetin e Kukësit