MENU
klinika

Çfarë thotë ministrja e Shëndetësisë?

Testi nuk do të jetë më i nevojshëm për të hyrë në Mal të Zi

11.01.2021 - 20:31

Testi i koronavirusit nuk do të jetë më i detyrueshëm për të hyrë në Mal të Zi. Ministrja e Shëndetësisë e vendit, Jellena Boroviniq Bojoviq, tha se testi nuk do të jetë i nevojshëm as për shtetasit malazezë, as për të huajt.

Boroviniq Bojoviq tha se do të hiqet edhe ndalesa për trafikun midis qyteteve të Malit të Zi, gjatë fundjavave dhe sipas saj, lehtësimi i masave është bërë pas përmirësimit të situatës epidemiologjike.

Sakaq, Instituti i Shëndetit Publik në Mal të Zi ka njoftuar këtë të hënë edhe për 388 raste të reja me koronavirus dhe për 4 viktima. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive në këtë vend me mbi 620,000 banorë, aktualisht është 9,595.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pas vendimit të BE për të mbyllur kufijtë

MEPJ apel shqiptarëve: Mos u largoni pa nevojë


Çfarë shkruajti shtypi gjerman?

DW: Ballkani drejt pasigurisë pa Merkelin?

Von der Leyen njofton vizitën në Ballkan

“Do përçoj angazhimin tonë për anëtarësimin në BE”

Kthehen punëtorët ditor: Ne shkojmë për bukën e gojës, këto kërkojnë test 23 €

Masat e reja anti-kovid në Mal të Zi krijojnë probleme

"I kam thënë kryeministrit disa herë..."

BIRN: Abazoviç kërcënon të rrëzojë qeverinë