MENU
klinika

Nëse edhe ju doni ta shmangni

6 zëvendësuesit më të mirë të sheqerit

23.02.2021 - 10:29

Shumë prej nesh janë në një marrëdhëie serioze me sheqerin dhe ashtu si pjesa më e madhe e romancave, edhe kjo ka problemet e veta. Nga rritja e glukozës në gjak tek rritja e rezistencës ndaj insulinës, sheqeri mund të shkaktojë dëme të shumta në shëndetin tonë. Por kjo s’do të thotë që duhet të hiqni dorë përfundimisht nga të ëmblat, pasi sipas blogereve të ushqimit, këto janë 6 zëvendësuesit më të mirë dhe më të shëndetshëm të sheqerit.

1.Hurmat e Arabisë

2.Sheqeri i kokosit

3.Salca e mollës

4.Kanella

5.Vanilja

6.Mjalti