MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Kam fytyrë të yndyrshme, por s’po gjej zgjidhje

26.02.2021 - 08:27

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacienti: Përshëndetje! Fytyra ime është e yndyrshme dhe kam probleme em aknet, më acarohen gjatë verës. Ç’duhet të bëj? Jam këshilluar me dermatologen dhe përsëri i njëjti problem. Më thoni ç’të bëj. Faleminderit!

Mjeku: Lëkura e yndyrshme duhet të trajtohet vazhdimisht pa ndërprerje, mëpërmjet larësve të fytyrës dhe produkteve të tjera të përshtatshme për fytyrë të yndyrshme.

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN