MENU
klinika

Fushëpamja e kufizuar

Mjegulla në Jug shkakton probleme në qarkullim

28.02.2021 - 13:01

Vijon të jetë prezente mjegulla e dendur në pjesën jugore të vendit.

Mëngjesin e sotëm mjegulla është prezente në autostradën Levan-Tepelenë duke shkaktuar edhe vështirësi në qallkullimin e mjeteve për shkak të fushëpamjes së kufizuar.

Nga pamjet e siguruara nga newsbomb.al, shihet se “perdja e zymtë” ka mbuluar vendin dhe ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin e mjeteve.

Kjo mjegull “e çuditshme” prej pak ditësh është prezente në vend. “Perdja e zymt” pushtoi disa qytete në pjesën veriore të vendit, e më pas në Tiranë, Durrës, Fier dhe Vlorë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN