MENU
klinika

“Cruella”

Po bën “namin” në gjithë botën, traileri i filmit thyen rekorde

23.02.2021 - 10:04

Disney arriti të tërhiqte vëmendjen e të gjithëve pasi publikoi trailerin e e parë të filmit të shumëpritur “Cruella”.

Rolin kryesor në këtë film do ta ketë aktorja shumë e dashur për publikun, Emma Stone. Aktorja amerikane do të portretizojë rolin e keqbërëses nga filmi “101 Dalmatët” të njohur si Cruella de Vill. Në këtë film do të luajnë edhe aktorët e njohur Joel Fry, Paul Ëalter Hauser, Emma Thompson, Emily Beccham, Mark Strong dhe shumë emra të tjerë të njohur të botës kinematografike.

Ndërkohë traileri i parë i filmit ka bërë “namin” në të gjitha platformat. Deri më tani është parë 71 milionë herë brenda 24 orësh, sipas një raporti të publikuar nga Deadline. Ndërsa hitet më të famshme të Disney si Maleficient: Mistess of Evil dhe Aladdin knë pasur më pak shikime, respektivisht nga 61.7 milionë dhe 60.8 milionë.

Gjithashtu filmi që pritet të dalë së shpejti në transmetim, është përmendur 265 mijë herë në rrjete sociale, duke ja kaluar Aladdin (228 mijë herë) dhe Beauty and the Beast (154 mijë herë).

Për regjinë e filmit Cruella është angazhuar Craig Gillespie. Vlen të theksohet fakti që aktorja që ka luajtur rolin e Cruellas në filmin e vitit 1996, “101 Dalmatët”, Glenn Close është producente ekzekutive e filmit të ri. Në mars të këtij viti, pritet që filmi “Cruella” të nisë shfaqjet në kinema. Në vitet e fundit janë bërë shumë të populluara rolet negative në botën kinematografike dhe për këtë arsye duket se përqendrimi i Disneyt është në këtë pjesë.