MENU
klinika

Moto GP

Prezantohet skuadra e parë për sezonin e ri

23.02.2021 - 09:42

Është prezantuar motori Honda HRC213V, që do të garojë në botërorin 2021 të Moto GP. Motori japonez do të pilotohet nga spanjollët Marc Marquez dhe Pol Espargaro.

Gara e parë sezonale do të jetë më 28 mars, por ende nuk dihet nëse Marquez do të jetë në pistë atë ditë, për shkak të rikuperimit nga 3 operacionet që kreu gjatë vitit të kaluar në shpatull.

Marquez, që nuk garon prej 7 muajsh, ishte gjatë prezantimit të motorit Honda, ku u shpreh: “Jam më mirë, por duhet t’i bëj hapat një e nga një. Rikuperimi po ecën mirë dhe sa herë që vizitohem marr lajme të mira.

Gjithsesi, duhet të dëgjoj trupin tim dhe të shtoj gradualisht shkallën e stërvitjes. Nuk di të them se kur do të rikthehem në pistë dhe këtë gjë nuk e dinë as doktorët”.