MENU
klinika

"Porti i ri i tregtisë së peshkimit"

Rama uron mëngjesin me pamjet e portit të ri të Vlorës

26.02.2021 - 09:57

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar projektin e portit të ri të trgëtisë dhe peshkimit në Vlorë.

Përmes një video në “Facebook”, kryeministri tregon gjnjen aktuale të portit dhe me projekson 3 D, shfaqet se si do të bëhet në të ardhmen.

Postimi i plotë i kryeministrit:

MIRËMËNGJES
dhe me projektin e lajmëruar më parë, për Portin e Ri të tregtisë e të peshkimit në Vlorë, që do të nisë së shpejti nga ndërtimi paralelisht me Portin e Ri Turistik, i cili do të ndërtohet tek porti i vjetër i Vlorës, ju uroj një ditë të mbarë