MENU
klinika

Covid-19 alarmon Elbasanin

Tre viktima gjatë natës, më i riu 35 vjeç

24.02.2021 - 10:09

Përkeqësohet situata në Elbasan si pasojë e viktimave nga Covid-19. Vetëm gjatë natës, në spitalet Covid kanë humbur jetën tre persona nga Elbasani, të grupmoshës 35-45 vjeç, të tre të gjinisë mashkullore.

Edhe një qytetar nga Elbasani ndodhet i shtruar në spital, në gjendje kritike për jetën. Ndërkohë që një ditë më parë oksigjenisti nga Elbasani, 38 vjeç, është shtruar në spital në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Të hënën humbën jetën gjithashtu një 17-vjeçar dhe një 28-vjeçare, e cila humbi jetën pas solli në jetë foshnjen e saj. Që të dy ishin nga qyteti i Elbasanit. Situata ka vënë në alarm qytetarët…

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Zëri i Amerikës: Në 8 ditët e fundit, humbën jetën...

“Vazhdojnë të thellohen pasojat tragjike të Covid-19 në Shqipëri”

Përditësimi nga Ministria e Shëndetësisë

167 persona infektohen në 24 orë dhe dy pacientë humbin jetën