MENU
klinika

Përgjigjet mjeku

Anemia për shkak të ushqyerjes, si ta shmang?

13.03.2021 - 09:56

“Pyet mjekun” është rubrika më e re, një platformë që bën të mundur kontaktin ndërmjet mjekut dhe pacientit.

Nëse keni ndonjë pyetje, për gjithçka që ju shqetëson në shëndetin tuaj, këtu do të merrni përgjigje nga mjekë me eksperiencë, pa rezervime takimesh dhe duke shmangur radhët e gjata.

Pacientja:Anemia për shkak të ushqyerjes, si ta shmang?

Mjeku:

-Mos i neglizhoni simptomat: shkoni tek mjeku nëse keni simptoma, të tilla si lodhje ose dobësi, që mund te jenë shenja të anemisë.

-Ushqehuni mirë: ndiqni një diete me larmishmëri të lëndëve ushqyese, të cilat mbështesin prodhimin e rruazave të kuqe të gjakut, si:

*Hekuri: e gjejmë tek frutat e detit, mishi i shpendëve, mishi i papërpunuar e më pak yndyrë, bishtajoret (fasulet, thjerrëzat) dhe jeshillëqet.

*Vitamina C: i cili ndihmon në përthithjen e hekurit. E gjejmë në frutat e lëngjet e agrumeve, luleshtrydhet, specat, brokolit , domatet dhe kungulli i verdhë.

*Vitamina B12: e gjejmë mishi, peshku, vezët dhe bulmetrat.

*Acidi folik: e gjejmë tek frutat, jeshillëqet, arroret , fasulet dhe drithërat integral.

-Mbajeni nen vëzhgim: nëse diagnostifikoheni me anemi, sigurohuni t gjeni shkaktarin e të krijoni një plan të qartë trajtimi.

 

Nëse keni edhe ju pyetje, dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekët e “spitalit tonë online”, klikoni këtu. Identiteti juaj do të mbetet anonim.