MENU
klinika

PS kundër vendimit të KAS për listën e PD

“Ankimim në Kolegjin Zgjedhor. Shpejtësia e karrocës s’ka të bëjë me nr…”

23.03.2021 - 18:46

Partia Socialiste ka vendosur që të ankimojë në Kolegjin Zgjedhor vendimin që dha sot KAS. KAS vendosi që në zgjedhjet e 25 Prillit koalicioni i drejtuar nga PD do prezantohet me 222 kandidatë për deputetë.

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve mbështeti kërkesën e PD-së, e cila kundërshtonte vendimin e komisionerit shtetëror të zgjedhjeve që reduktoi listën e kandidatëve për deputetë nga 222 të propozuar, në 153.

Përfaqësuesi i PS-se në KQZ, Eridian Salianji theksoi se “Shpejtësia e karrocës s’ka të bëjë me nr. e kuajve”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


KAS pranon kërkesën e PD/ Rrëzohet vendimi i Celibashit

Rikthehen në listë kandidatët e skualifikuar për zgjedhje