MENU
klinika

në Durrës

Fillon vaksinimi i të moshuarve +80 vjeç

02.03.2021 - 11:30

Vijon vaksinimi i gjysheve dhe gjyshërve +80 vjeç në Durrës.

Kryeministri Edi Rama këtë të martë ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit nga Covid në Durrës.

I shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, dhe shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino, Rama u ka uruar shëndet të gjithë mjekëve.

Në një bashkëbisedim me të moshuarit dhe kryeministrin Bino është shprehur se nuk priste që të shikonte kaq shumë burra në radhë për tu vaksinuar.

Ndërkohë nga ana tjetër Rama është shprehur se burrat janë më frikacakë se gratë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"E fortë jam për vitet që kam"

103-vjeçarja nga Shkodra bën vaksinën


Rama nxjerr pamjet e projektit

Ja si do të jetë porti i ri në Durrës

"Gjeneratë e re e vendeve të punës"

Rama prezanton master-planin për portin e Durrësit

Lihen në burg dy administratorët e arrestuar

Kontejneri me 143 kg kokainë në Durrës

Detaje/ policia u informua 2 javë më parë për nisjen e ngarkesës...

Kontejneri me kokainë në portin e Durrësit