MENU
klinika

24 lëkundje pas mesnate vetëm në Elassona,

Greqia nuk gjen qetësi, dhjetëra banorë kaluan natën jashtë

05.03.2021 - 08:34

Greqia prej orësh nuk gjen qetësi teksa rajonet e Larissës dhe Thesalisë janë goditur nga disa tërmete, më i fundit ai i djeshmi me epiqendër në Elassona, 5.9 i shkallës Rihter.

Qindra banorë të kësaj zone janë detyruar të kalojnë natën jashtë, në çadra, teksa sipas mediave greke janë dëmtuar 30 shtëpi vetëm në Elassona. Plot 24 lëkundje kanë ndodhur pas mesnate në epiqendrën e tërmetit të djeshëm, dhe kjo ka vendosur në gatishmëri autoritetet.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN