MENU
klinika

Mbrojtësi i Kombëtares

Jo thjesht fjalë, Hysaj drejt PSG-së

01.03.2021 - 19:24

Tashmë duke se koha e tij në Serie A përfundoi. Kontrata e Elseid Hysaj me Napoli do të skadojë në qershor dhe e ardhmja e mbrojtësit shqiptar nuk do të jetë aspak blu.

Agjenti i tij Mario Giuffredi e ka kujtuar atë disa herë, duke nxitur gjithashtu klubin në kërkim të një negocimi për rinovimin që ka asnjëherë nuk ka filluar.

Përtej Romës, megjithatë, e cila mund të jetë e interesuar për lojtarin, tani duket se po hapet një pistë e re e huaj. Dhe është një udhë shumë e rëndësishme që do të çonte te Paris Saint Germain.

Sipas asaj që raportohet nga ESPN, në fakt, klubi i Leonardo do të shikonte nëpër Evropë në profile të ndryshme të lojtarëve që skadojnë, nga Georginio Ëijnaldum te David Alaba, deri tek Elseid Hysaj.

Prioriteti i klubit francez është të mbajë të gjithë kampionët në Paris, ndoshta duke u përpjekur të kursejë me disa goditje të rëndësishme në tregun e lojtarëve të lirë! Dhe një nga këta është Hysaj. Mbetet për t’u parë cdo të ndodhë në verë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Interes për mbrojtësin shqiptar

Dani Alves u “plak”, PSG piketon Elseid Hysajn

Shumë pista për mbrojtësin shqiptar

Dy ekipe franceze duan Elseid Hysajn