MENU
klinika

Kryeministri Rama nxjerr pamjet

“Kantieri i mushkërisë së re të Durrësit…”

03.03.2021 - 09:40

Kryeministri i vendit, Edi Rama, e ka nisur mëngjesin e kësaj të mërkure me një postim në “Facebook”, ku tregon pamje të nga kantieri i ndërtimit të ekoparkut të Durrësit.

Teksa sjellë në kujtesë se si ka qenë më parë ku vend, që përdorej si vendgrumbullim i mbetjeve në Durrës, Rama thekson se ky është kantieri i mushkërisë së re të këtij qyteti.

Ndërsa, shton se do të jetë: “një shëmbëlltyrë e bukur e Ekoparku nesër”.
“MIRËMËNGJES dhe me gangrenën e frikshme të Durrësit dje, kantierin e mushkërisë së re të qytetit sot dhe shembëlltyrën e bukur të Ekoparkut nesër, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Kryeministri bashkangjitur videos të postuar në “Facebook”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËNRama nxjerr pamjet e projektit

Ja si do të jetë porti i ri në Durrës

"Gjeneratë e re e vendeve të punës"

Rama prezanton master-planin për portin e Durrësit

Lihen në burg dy administratorët e arrestuar

Kontejneri me 143 kg kokainë në Durrës

Detaje/ policia u informua 2 javë më parë për nisjen e ngarkesës...

Kontejneri me kokainë në portin e Durrësit