MENU
klinika

ja sa qytetarë do marrin sot dozën e parë të Pfizer

Nis vaksinimi i të moshuarve në Gjorokastër

03.03.2021 - 10:22

Ka nisur sot vaksinimi kundër koronavirusit në qytetin e Gjirokastrës.

Bëhet me dije se sot do të vaksinohen persona mbi 90-vjeç

Mësohet se sot në Gjirokastër 70 persona mbi moshën 90-vjeç do të marrin dozën e parë të vaksinës Pfizer.

Deri më tani rreth 15 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër koronavirusit në të gjithë vendin dhe janë më të sigurt.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN