MENU
klinika

"400 nxënës do të mësojnë në mjedise më të mira"

Rikonstruktohet shkolla “Fiqiri Kurti” në Kavajë

01.03.2021 - 12:28

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Kavajën, Erion Veliaj inspektoi punimet në shkollën 9-vjeçare “Fiqiri Kurti” në Kavajë, e dëmtuar nga tërmeti.

“Fakti është se 400 fëmijë, që kanë 400 ëndrra dhe 400 aspirata, do ta fillojnë shkollën këtu, nga 4-vjeç derisa të shkojnë në gjimnaz, në një shkollë me standarde evropiane. U jam shumë mirënjohës kolegëve të Bashkimit Evropian, që kanë marrë përsipër rikonstruksionin”, tha Veliaj.

“Mezi pres të shikoj përfundimin e punës – tani që u hap koha, mund të ecim me të pestin. Cilësia e shkollës do na bëjë të gjithëve krenarë, mund të themi se ia vlejti për të bërë diçka shumë herë më të bukur”, vijoi ai.

Më tej, Veliaj shtoi se në shtator do nisë ndërtimi i 11 shkollave të reja në Kavajë dhe 40 në Tiranë.

“Do kemi reputacionin e atyre që ndërtuan shkolla dhe nuk ndërtuan gardhe, mure, zaptime e çudira. Sot jemi në një situatë kur vetëm në Tiranë kemi rreth 800 kantiere pune, në Kavajë kemi 100 kantiere, po punohet kudo. Nëse këto kantiere do dalin faqebardhë, më shtëpi të reja, pallate të reja, shkolla të reja, ia ka vlejtur i gjithë ky mundim”, përfundoi kryebashkiaku.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"Asnjë leje në Bashkinë e Tiranës nuk është ndikuar nga..."

Veliaj çon në gjykatë Grida Dumën për shpifje!


Rama nxjerr pamjet e projektit

Ja si do të jetë porti i ri në Durrës

"Gjeneratë e re e vendeve të punës"

Rama prezanton master-planin për portin e Durrësit

Lihen në burg dy administratorët e arrestuar

Kontejneri me 143 kg kokainë në Durrës

Detaje/ policia u informua 2 javë më parë për nisjen e ngarkesës...

Kontejneri me kokainë në portin e Durrësit