MENU
klinika

Paradë festive në Athinë

Shënohet 200-vjetori i pavarësisë së Greqisë

24.03.2021 - 10:00

Greqia sot feston 200-vjetorin e pavarësisë së saj që nga 25 marsi i vitit 1821. Një paradë festive është përgatitur në sheshin Sintagma të Athinës për këtë rast, edhe pse në kushte pandemie. Disa takime të njëpasnjëshme do tëzhvillohen nga kryeministri Kyriakos Mitsotakis dhe Presidentja Katerina Sakellaropoulou

Të ftuar nderi në Athinë sot do të jenë kryeministri rus, qipriot, Princi Charles, Princi i Uellsit, apo dhe një sërë personalitetesh të tjera.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Marrëveshjet e otomanëve me Patrikanen e Stambollit

Si u zvogëlua popullata shqiptare?

Një dilemë njëshekullore

Isa Boletini, mik apo armik i Serbisë?